Як здійснюватимуть автоматичний обмін інформацією про фінрахунки

ДПС нагадала фінустановам про необхідність своєчасної підготовки до впровадження вимог Загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (CRS)

Як здійснюватимуть автоматичний обмін інформацією про фінрахунки

З 28.04.2023 діє Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» від 20.03.2023 № 2970-ІХ (далі — Закон 2970-ІХ).

З 01.07.2023 Закон 2970-ІХ вимагає від підзвітних фінустанов України застосовувати заходи належної перевірки до фінансових рахунків для встановлення того, чи є рахунки підзвітними. Якщо рахунок є підзвітним (підлягає обміну), фінустанова зобов’язана включити відомості про рахунок до звіту про підзвітні рахунки та подати цей звіт до ДПС.

Нові вимоги щодо перевірки фінансових рахунків та подання за ними звітності до ДПС застосовують до чотирьох категорій організацій, визначених розділом VIII Загального стандарту звітності CRS:

  • депозитарна установа (банки, кредитні спілки та ін.);
  • кастодіальна установа (депозитарні установи, що здійснюють депозитарну діяльність, номінальні утримувачі);
  • інвестиційна компанія (інвестиційні фірми, інститути спільного інвестування, компанії з управління активами та ін.);
  • визначена страхова компанія (страховики, недержавні пенсійні фонди).

Стандарт CRS містить окремі правила належної перевірки для рахунків, відкритих до та починаючи з 01.07.2023. Залежно від цього встановлені окремі правила належної перевірки рахунків та строки для завершення цієї перевірки.

Як здійснюватимуть автоматичний обмін інформацією про фінрахунки

Імплементацію Стандарту CRS координує Секретаріат Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою забезпечення уніфікованого підходу юрисдикцій до його тлумачення та застосування. Впровадження цього міжнародного стандарту в українське законодавство та практику здійснюють за підтримки Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією для податкових цілей та Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).

Текст Стандарту CRS українською та англійською мовами, коментар до нього, а також презентаційні матеріали та роз’яснення розміщені на вебсторінці ДПС та Мінфіну.

За інформацією ДПС

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19884

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34810

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді