Постанова КМУ від 12.05.2023 № 474
Документ розробили Мінагрополітики і Держгеокадастр.
Необхідність впровадження такого моніторингу зумовлена відсутністю єдиної відкритої інформаційної бази про стан розвитку земельних відносин в Україні. Це перешкоджає прозорості земельних відносин та доступності інформації про їх стан.
Результати публічного моніторингу земельних відносин та ринку земель будуть доступними для необмеженої кількості користувачів, в тому числі шляхом щомісячного опублікування результатів моніторингу у текстовому, графічному, картографічному і табличному форматах на сайті Держгеокадастру та Єдиному веб-порталі відкритих даних без інформації з обмеженим доступом в розрізі областей, районів та тергромад.
Публікація таких даних сприятиме прозорому функціонуванню ринкового обігу земельних ділянок сільгосппризначення та усуватиме можливі спекуляції на темі ринку земель та стане інструментом громадського контролю.
Постанова також:
- окреслює коло суб’єктів проведення моніторингу земельних відносин та процедуру такої взаємодії
- визначає перелік даних, необхідних для здійснення публічного моніторингу земельних відносин.
З наступного року має запрацювати новий фінансовий інструмент для кредитування сільгоспвиробників — аграрні ноти. Пояснимо, у чому відмінність між аграрними нотами та аграрними розписками, а також хто з аграріїв і в яких випадках може їх застосовувати