Для деяких ФОПів залишать добровільну сплату єдиного податку з 1 серпня

Наразі триває робота з підготовки до другого читання законопроєкту від 31.01.2023 № 8401, яким пропонують скасувати низку податкових пільг, запроваджених на період воєнного стану

 image29

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝

Порівняльна таблиця до законопроєкту від 31.01.2023 № 8401

Серед тисячі змін — повернення обов'язку для єдинників першої та другої групи сплачувати єдиний податок (далі — ЄП).

Проте для деяких ФОПів все ж таки залишать можливість добровільної сплати ЄП.

Це передбачають правки до законопроєкту, внесені Головою податкового комітету Данилом Гетманцевим.

Пропонують установити, що починаючи з 01.08.2023 ФОП – єдинники 1 та 2 групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, станом на дату початку бойових дій, або тимчасової окупації, мають право не сплачувати ЄП за період з першого числа місяця, в якому розпочали бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почали тимчасову окупацію такої території до останнього числа місяця, в якому завершили такі активні бойові дії або припинили можливість бойових дій або завершили тимчасову окупацію.

При цьому такі особи декларацію платника єдиного податку - фізособи - підприємця не заповнюють за період, в якому ЄП не сплачували.

Для таких єдинників, які скористались правом не сплачувати ЄП, податківці не проводять нарахування авансових внесків з ЄП.

Податкові зобов'язання із сплати ЄП нараховують таким єдинникам за періоди, за які був сплачений ЄП та відображені в декларації платника ЄП.

Штрафні санкції та пеня за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків ЄП до таких платників не застосовують.

Дати початку та завершення активних бойових дій, виникнення та припинення можливості бойових дій, або початку та завершення тимчасової окупації визначають відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуть (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Норми не застосовують з першого числа місяця наступного за місяцем, в якому проведена держреєстрація зміни місцезнаходження ФОПа на іншу територію України.

Також пропонують установити, що для єдинників, які скористались правом не сплачувати ЄП, нараховані податківцями суми авансових внесків з ЄП, суми штрафних санкції та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків ЄП, підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 01.04.2022 по 31.07.2023.

Податкові зобов'язання із сплати ЄП нараховують таким єдинникам за періоди, за які фактично сплачений ЄП та відображені в декларації платника ЄП (зміни до підр. 8 розд. XX Податкового кодексу України).

У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
227348

Єдиний податок: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
290069

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
579927

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107671

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2096

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді