Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 Податкового кодексу України (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів / послуг складається розрахунок коригування до податкової накладної (п. 192.1 ПК).
Допущення продавцем товарів / послуг помилок під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, — тягне за собою накладення на платника податку — продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов'язання виправити такі помилки (п. 120-1.3 ПК).
Невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків — продавцем помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, — тягне за собою накладення на такого платника штрафу в розмірі:
- 10% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок протягом 15 календарних днів (к. дн.);
- 20% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок у строк від 16 до 30 к. дн.;
- 30% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок у строк від 31 до 60 к. дн.;
- 40% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок у строк від 61 до 90 к. дн.;
- 50% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок у строк від 91 до 120 к. дн.;
- 60% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок у строк від 121 до 150 к. дн.;
- 70% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок у строк від 151 до 180 к. дн.;
- 100% суми ПДВ, зазначеної в такій ПН, — у разі невиправлення помилок після спливу 181 к. дн.
Відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачили законами України, — тягне за собою накладення штрафу (ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачили законодавством (п. 44.1 ПК).