Статус критично важливого для агропідприємства: як отримати за оновленими критеріями
Чинні рішення про критичний статус сільгосппідприємств від обласних держадміністрацій (ОДА) та Мінагрополітики продовжують діяти протягом строку, на який їх ухвалили, але не довше ніж до 28.02.2025 (пп. 6 п. 2 Постанови № 1332).
Мінагрополітики та ОДА доручили оновити власні критерії критичності та узгодити їх із Мінекономіки та Міноборони. Надалі ці держоргани мають у тримісячний строк — упродовж грудня 2024‑го — лютого 2025-го — переглянути раніше ухвалені рішення про критичний статус підприємств.
Сільгосппідприємства, які хочуть надалі бронювати працівників, мають заново підтвердити свою відповідність оновленим критеріям критичності. На це вони мають час до кінця лютого 2025-го.
Як оцінити збитки від війни особистим господарствам — ФОПам
Обов’язкові критерії для сільгосппідприємств
Порядок № 76 містить ті самі вісім критеріїв, із яких потрібно відповідати трьом, аби претендувати на критичний статус.
Сільгосппідприємства повинні відповідати двом обов’язковим критеріям із пункту 2 Критеріїв та Порядку, затверджених Постановою № 76.
- Відсутність боргу зі сплати податків та ЄСВ. Підтвердити це потрібно довідкою або витягом з інформаційної системи органів ДПС, яку засвідчує керівник підприємства.
- Розмір нарахованої середньої зарплати працівників за останній календарний квартал — не менше ніж 2,5 розміру мінімальної заробітної плати (МЗП). У 2024–2025 роках — 20 000 грн. Його слід підтвердити довідкою підприємства. Цей розмір середньої зарплати стосується приватних підприємств.
До двох обов’язкових критеріїв сільгосппідприємство має обрати третій критерій, якому відповідає, щоб претендувати на отримання критичного статусу. Найліпше це зробити, якщо відповідаєте галузевим критеріям від Мінагрополітики або регіональним — від ОДА.