Доплата за шкідливі умови праці

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Робота в небезпечних або шкідливих умовах має компенсуватись згідно із законодавством України. Як установлюються доплати особам, які працюють у таких умовах, — дізнаємось далі

Для працівників, задіяних на роботах із небезпечними або шкідливими умовами праці, передбачена компенсація.

Визначення робіт зі шкідливими умовами праці

Згідно зі статтею 100 Кодексу Законів про працю України за роботу зі шкідливими і небезпечними умовами, з особливими природними, географічними і геологічними умовами й умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці. Вичерпний перелік таких робіт визначає Кабмін.

Зауважимо, що доплата до тарифної ставки (посадового окладу) призначається саме за виконання робіт, які мають важкі чи шкідливі умови праці, а не за професією чи посадою працівника.

За результатами атестації робочих місць щодо умов праці керівник підприємства узгоджує з профспілковим комітетом роботи й робочі місця з несприятливими умовами праці та розміри доплат за них. Переліки таких робіт, місць і доплат прописуються в додатку до колективного договору підприємства.

Робочий час у несприятливих умовах

Компенсація встановлюється за фактичний час роботи працівника в шкідливих чи важких умовах. Це весь час, протягом якого працівник виконував свої обов’язки та перебував на робочому місці.

Доплата не нараховується за час:

  • обідньої перерви поза робочим місцем;
  • відпустки;
  • хвороби;
  • виконання державних і громадських обов’язків;
  • офіційно оформлених простоїв;
  • переведення працівника на іншу роботу.

За матеріалами Держпраці


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді