Мінфін своїм наказом від 25.05.2016 № 503 (далі — Наказ № 503) оновив форму податкової звітності з ПДВ та порядок її заповнення
Враховуючи вимоги пункту 46.6 Податкового кодексу України (ПК) за новою формою звітності платники ПДВ мають звітувати вперше починаючи зі звітного періоду серпень 2016 року (а «квартальники» — за IV квартал 2016 року).
Сама форма декларації з ПДВ залишилася незмінною, проте незначних змін зазнали додатки до неї.
Нова заява на бюджетне відшкодування ПДВ
Додатки 2 та 3 до декларації з ПДВ, які подають для бюджетного відшкодування ПДВ, викладено у новій редакції.
Тепер у додатку 2 для розшифрування рядка 21 декларації з ПДВ зазначатимуть лише звітний період, у якому виникло від’ємне значення ПДВ, та суму ПДВ. Тобто деталізацію від’ємного значення ПДВ, що переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, здійснюють лише в частині періодів її виникнення.
Натомість додаток 3 доповнено таблицею 2, в якій вимагають розшифрувати суми ПДВ, фактично сплачені у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів (послуг) у розрізі ІПН постачальників або до держбюджету. У зв’язку з цим суму ПДВ для бюджетного відшкодування переносять з рядка 3 таблиці 1 додатка 3 до рядка 20.2 декларації.
Під час заповнення додатка 2 і таблиці 2 додатка 3 до декларації доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.
З огляду на це у графі 2 таблиці 2 додатка 3 до декларації з ПДВ вказують ІПН контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, за хронологією її виникнення: починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період), та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку відображають «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації з ПДВ суму від’ємного значення ПДВ.
Заявлення відшкодування ПДВ у звіті за серпень 2016 року: приклад
ТОВ «Джерело» (ІПН 242185130015) здійснює операції з оптової купівлі-продажу товарів як на території України, так і за її межами.
Упродовж серпня 2016 року:
• реалізовано товари в України на 420 000 грн., у т. ч. ПДВ — 70 000 грн.;
• експортовано товари на 385 700 грн.;
• придбано товари та послуги в Україні на загальну суму 840 000 грн., у т. ч. ПДВ — 140 000 грн.;
• імпортовано товари на 480 000 грн., у т. ч. ПДВ — 80 000 грн.
Усі операції оформлені податковими накладними (своєчасно зареєстрованими), митними деклараціями.
Реєстраційний ліміт, у межах якого пунктом 200.4 ПК дозволено бюджетне відшкодування на рахунок платника в банку, на дату подання декларації з ПДВ за серпень становить 100 000 грн.
Наводимо зразки заповнення декларації з ПДВ за серпень та додатків 2 та 3 до неї.
Зразок заповнення декларації з ПДВ за серпень 2016 року
Зразок заповнення додатка 2 до декларації з ПДВ
Зразок заповнення додатка 3 до декларації з ПДВ
Якщо платник виявив бажання отримати бюджетне відшкодування на поточний рахунок (заповнено рядок 20.2 декларації), у такому разі він має подати разом із звітністю заяву за формою згідно з додатком 4 до декларації.
Зразок заповнення заяви про бюджетне відшкодування ПДВ ви можете переглянути й завантажити в е-журналі «Головбух» № 34.
Для безплатного перегляду публікацій та скачування зразків отримайте демодоступ.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"