Чи потрібно виписувати подорожні листи на орендований автомобіль

Підприємство виплачує щомісячну компенсацію директору за використання особистого автомобіля для службових поїздок. Сума компенсації передбачає витрати на утримання автомобіля, бензин. Чи необхідно виписувати подорожні листи на цю машину, якщо бензин не оплачується директору?

Відповідно до підпункту «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України до адміністративних витрат належать витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда, у т. ч. оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона.

Таким чином, витрати понесені як компенсація директору за використання особистого автомобіля для службових поїздок, враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, якщо підприємством укладено договір оренди такого легкового автомобіля з директором і суми таких виплат є орендними платежами.

Оскільки з 16.04.2013 наказ Держкомстату від 17.02.1998 № 74, яким було затверджено форму подорожнього листа службового легкового автомобіля, втратив чинність, для обліку роботи транспортного засобу підприємство може самостійно розробити форму подорожнього листа. Головне, щоб така форма мала всі обов’язкові реквізити первинного документа.

Але виникає за питання: як підтвердити факт використання автомобіля у господарській діяльності підприємства? Потрібно або щодня складати акт (довільної форми) про використання автомобіля, або виписувати подорожній лист (форму якого підприємство обирає самостійно). Другий варіант простіший.

З урахуванням викладеного, рекомендуємо виписувати подорожній лист.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"
Теми:


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді