ПРОБЛЕМА
Чи поширюються обмеження, передбачені підпунктом 153.2.6 Податкового кодексу України, на розмір податкових витрат за операціями з давальницькою сировиною на договори, укладені з непов’язаними особами?
РІШЕННЯ
Ні, на сьогодні не поширюються.
З першого вересня 2013 року пункт 153.2 Податкового кодексу України (ПК) викладено в новій редакції.
Внимание
А підпункт 153.2.6 ПК вилучено взагалі.
Нагадаємо, що до 01.09.2013 підпунктом 153.2.6 ПК було встановлено обмеження щодо витрат платника податку на прибуток, понесених у зв’язку з продажем/обміном товарів, виконанням робіт, наданням послуг за операціями з давальницькою сировиною.
Такі витрати визнавались податковими в розмірі, що не перевищував доходи, отримані від такого продажу/обміну. Вимоги цього пункту стосувались операцій як з пов’язаними, так і з непов’язаними особами.
Тепер пунктом 153.2 ПК встановлено правила оподаткування контрольованих операцій. Такі операції оподатковуються у порядку, передбаченому статтею 39 ПК.
К сведению
У пригоді вам неодмінно стане: Звіт про переробку давальницької сировини
Звертаємо увагу також, що з 01.09.2013 база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. У разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).
Отже, якщо підприємство проводить операції з давальницькою сировиною, які не відносяться до контрольованих, вимоги пункту 153.2 ПК до нього не застосовуються.
Важно
Визначення контрольованих операцій наведено в пункті 39.2 ПК.
Умови визнання контрольованими господарських операцій з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — резидентами та нерезидентами, передбачено підпунктами 39.2.1.1 та 39.2.1.4 ПК. При здійсненні господарських операцій з непов’язаними особами — нерезидентами слід керуватись вимогами підпунктів 39.2.1.2–39.2.1.4 ПК.
Якщо договір про переробку давальницької сировини укладено з непов’язаною особою — резидентом, Податковий кодекс не містить умов, виконання яких приведе до визнання господарських операцій за таким договором контрольованими.
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"