Внесок у вигляді нерухомого майна до статутного капіталу

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Які податкові наслідки існують щодо внеску засновником нерухомого майна до статутного капіталу?

РІШЕННЯ

Право на нерухоме майно виникає після виконання всіх процедур щодо реєстрації змін до статутних документів, пов’язаних із збільшенням розміру статутного капіталу.

Згідно з підпунктом 14.1.81 Податкового кодексу України (ПК) інвестиції — господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно.

Відповідно до підпункту 136.1.3 ПК до податкових доходів не відносяться доходи у вигляді суми коштів або вартості майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку.

Тобто отримання майна у вигляді внесків до статутного капіталу не збільшать у податковому обліку доходів.

Відповідно до підпункту 146.17.2 ПК до операцій з придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів у разі їх внесення до статутного фонду (капіталу) платника податку.

Первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена із засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни (п. 146.8 ПК).

Нарахування амортизації таких активів та врахування сум амортизації у складі витрат здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом на підприємстві при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше мінімально допустимих строків корисного використання, визначених у пункті 145.1 ПК (пп. 145.1.2 ПК).

Під час внесення майна до статутного капіталу відбувається перехід права власності на таке майно, що відповідає визначенню постачання товарів (пп. 14.1.191 ПК).

Датою виникнення права у підприємства на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в наведеному випадку є дата отримання майна, що підтверджується податковою накладною (п. 198.2 ПК). Тобто від інвестора повинна бути отримана податкова накладна, яка є підставою для одержання права на податковий кредит з ПДВ.

Податковий кредит з ПДВ визначається відповідно до вартості активів, погодженої засновниками (учасниками). Право на віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту виникає за умови використання таких активів в оподатковуваних ПДВ операціях (п. 198.3 ПК).


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді