Курсові різниці в податковому обліку

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Підприємство імпортує товар, оплата по контракту проводиться з відстроченням платежу. Чи виникають курсові різниці в податковому обліку?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 153.1.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання.

Згідно з підпунктом 153.1.3 ПК визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі — П(С)БО № 21).

Згідно з пунктами 7 та 8 П(С)БО № 21 монетарні заборгованості, виражені в іноземній валюті, підлягають перерахунку на день їх погашення та на дату балансу, зокрема, кредиторська заборгованість по розрахунках з постачальниками.

Враховуючи вищезазначене, вартість імпортного товару, придбаного на умовах відстрочення платежу, буде включатись до складу витрат за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з його придбання. Заборгованість за такий імпортний товар, як така, що є монетарною, підлягає перерахунку і у разі, якщо до кінця кварталу не погашена, то курсові різниці за нею визначаються на дату балансу та на дату здійснення господарської операції.

При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) враховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) враховується у складі витрат платника податку.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді