Відновлення витрат у зв’язку з погашенням безнадійної заборгованості перед постачальником

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 

ПРОБЛЕМА

Підприємство списало кредиторську заборгованість перед постачальником по закінченню строку позовної давності та включило її у податкові доходи. Згодом заборгованість було погашено за рахунок обігових коштів підприємства. Чи можна зменшити податковий дохід у разі повернення такої заборгованості?

РІШЕННЯ

Ні, не можна. У такому разі коригуванню підлягають податкові витрати підприємства.

Відповідно до підпункту 135.5.4 Податкового кодексу України (ПК) до складу інших доходів у податковому обліку платника податку включаються суми безнадійної кредиторської заборгованості.

Датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (п. 137.16 ПК).

К сведению

Види заборгованості, які можна віднести до безнадійної заборгованості (як дебіторської, так й кредиторської), визначено підпунктами «а»–«д» підпункту 14.1.11 ПК.

При цьому при списанні кредиторської заборгованості ПДВ, обрахований в ціні придбання товарів, не коригується згідно зі статтею 192 ПК.

На підставі підпункту 159.1.5 ПК, якщо в наступних податкових періодах покупець погашає суму визнаної заборгованості або її частину (самостійно або за процедурою примусового стягнення), такий покупець збільшує (відновлює) витрати на суму такої заборгованості (її частини) за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення. При цьому потрібно пам’ятати, що заборгованість потрібно погасити за рахунок коштів підприємства.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді