ПРОБЛЕМА
Чи потрібно детально описувати маршрут легкового автомобіля у подорожньому листі, якщо його використовували для службових поїздок містом?
РІШЕННЯ
Типова форма подорожнього листа службового легкового автомобіля та порядок його застосування втратили чинність з 16.04.2013 відповідно до наказу Держстату від 19.03.2013 № 95. Проте цю форму не заборонено й надалі використовувати. Крім того, є можливість вдосконалити форму листа з урахуванням власних потреб.
Скасована форма подорожнього листа легкового автомобіля, на відміну від вантажного, є досить стислою і не передбачає опису декількох маршрутів за день чи зміну.
Тобто детальний опис маршруту легкового автомобіля підприємства у подорожньому листі записати важко.
Внимание
Тому підприємство може розробити свою форму подорожнього листа легкового автомобіля з включенням та розширенням необхідних колонок.
Подорожній лист є головною підставою для списання пально-мастильних матеріалів в обліку підприємства. Описаний у подорожньому листі маршрут є підтвердженням зв’язку витрат на пально-мастильні матеріали з господарською діяльністю підприємства.
Тому при зазначенні у подорожньому листі маршруту «по місту» слід подбати про економічне обґрунтування витрат, пов’язаних з такою поїздкою (наприклад, розпорядження про відрядження, відповідність пунктів заправки маршруту відрядження).
Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"