Виправлення помилок за минулі періоди в уточнюючій декларації з податку на прибуток

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Розповідаємо, як самостійно виправити помилки, допущені в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди

За необхідності виправлення помилок у декларації з податку на прибуток за минулі звітні (податкові) періоди платник податку уточнює показники такої декларації.

Нормами статті 50 розділу ІІ Податкового кодексу України передбачено, що в такому разі подається уточнююча декларація з податку на прибуток, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Також повідомити про виправлені показники можна у складі декларації з податку на прибуток за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП. Показники цього додатка відображаються у двох таблицях:

• показники таблиці 1 такі ж, як і показники основної декларації з податку на прибуток, та відображають дані виправлених показників за звітний (податковий) період, що уточнюється;

• показники таблиці 2 відображають результати виправлення помилок, дані з яких переносяться до рядків 27-30, 32-34, 36-38 декларації з податку на прибуток.

Зверніть увагу! В разі самостійного виправлення помилок стосовно щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у рядку 36 декларації з податку на прибуток зазначається сума збільшення або зменшення податкового зобов’язання з щомісячного авансового внеску в розрахунку за один календарний місяць.

Під час виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року заповнюються показники таблиці 2 декларації з податку на прибуток, а у рядках таблиці 1 проставляються прочерки. Про зазначене вказує примітка 8 у Додатку ВП .

Уточнююча декларація з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року має бути заповнена в рядках 27-28, 30-31, 32, 34-35, 36 та 38-39, що відображають результат уточнення податкових зобов’язань.

Також читайте про виправлення помилок у фінансовій звітності до подання декларації з податку на прибуток

Нагадаємо, що правила обрахування основних показників для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток оновились. Тож при виправленні помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники можуть заповнити доповнення до податкової декларації з податку на прибуток у довільній формі.

Таке доповнення контролюючий орган використає під час аналізу показників декларації.

Платник має зазначити про заповнення такого доповнення у спеціально відведеному місці в податковій декларації з податку на прибуток. Так, воно вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді