Оподаткування продажу автомобіля підприємцем

Чи має ФОП при продажу вантажного автомобіля ФОП оподаткувати дохід ПДФО 5% від продажної вартості?

Підприємець не має оподатковувати отриманий дохід. Податок буде утримано з доходу фізособи. Адже саме вона отримує дохід, оскільки вантажний автомобіль належав їй, як фізособі.

Втрата первинних документів через руйнування офісу

У такому випадку якщо покупцем виступає юридична особа чи приватний підприємець, то саме він буде податковим агентом і має утримати ПДФО та військовий збір, а також подати розрахунок форми № 1ДФ (п. 173.3 Податкового кодексу України).

У разі продажу автомобіля за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи — підприємця або укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку. Покупець під час укладання договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна.

Якщо покупцем буде фізична особа, тоді продавець має самостійно відобразити отриманий дохід у річній декларації та сплатити відповідну суму ПДФО та військового збору (п. 168.2.1 ПК).

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Оподаткування продажу автомобіля підприємцем
Нижник Тетяна експерт Експертус Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Бухгалтерський вебінар

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді