Як бухгалтеру набратися мотивації на досягнення в новому році

Автор
психолог, Харків
Наприкінці року завжди хочеться підвести підсумки роботи і поставити нові цілі. Але це корисний захід затьмарюється думками про те, що не вийшло, чого не вдалося досягти. Чому в кінці року хочеться змінити професію, як побачити свої реальні результати і з оптимізмом увійти в новий рік, розповість психолог.

Коли підводять підсумки року, люди часто згадують лише невдачі, а досягнення вважають дрібними. Знецінення своїх зусиль призводить до небажання взагалі що-небудь робити і, як наслідок, до емоційного спаду та апатії. Але є способи перетворити такі переживання в ресурс, використовувати їх як паливо для подальшого руху життям.

Ваш сертифікат бухгалтера зразка 2022 року: забрати ⚡️

Запишіть свої успіхи без усіляких застережень та «але»

Ставтеся до себе та своїх досягнень дбайливо й з повагою. Ми не звикли себе хвалити. Але ми самі собі маємо бути підтримкою, не потрібно шукати її зовні.

За цілий рік ви точно чогось досягли, якісь задумки реалізували. Складіть список своїх успіхів, нехай навіть незначних, з вашої точки зору. Чи не применшуйте їх формулюванням: «так, я зробила це і це, але все це несуттєво». Зупиніться на результатах своїх дій. Обов’язково запишіть свої досягнення, і свідомість візьме їх «на баланс» до категорії «вийшло».

Поступово доповнюйте список своїх успіхів. Не обмежуйтеся тільки роботою. Відзначайте удачі в хобі, особистому житті, саморозвитку, спорті, спілкуванні з оточуючими, вихованні дітей. Невдовзі ведення такого списку увійде в звичку, і ви почнете фокусуватися тільки на позитивній стороні свого життя. Це дасть вам сил рухатися і розвиватися.

Цілі бухгалтера на рік: уникайте жорстких формулювань

Цілі, які ви перед собою ставите, — це не жорстка, стала конструкція. Вони можуть змінюватися або взагалі втрачати для вас свою цінність. Те, що в грудні стало б відчутним, до липня може стати просто неактуальним. Регулярно проводьте ревізію і позбавляйтеся від баласту.

Формулювання типу «я повинна зробити», «треба зробити» підвищують рівень внутрішньої напруги і стресу. Замініть їх на «було б добре», «було б цікаво». Вони дозволять вам легше дихати і залишать простір для маневру.

Якщо ви самі бачите тільки свої невдачі, то чого чекати від оточуючих? Вони зчитують ту вашу оцінку себе, яку ви їм транслюєте.

Не заганяйте себе в пастку, встановлюючи умову: «якщо грошей не додадуть — звільнюся». Грошей не додали, але звільнитися ви не наважуєтеся. Почуття провини і звинувачення себе в малодушності — це мінімум, що ви отримаєте в результаті. Хороші варіанти: «якщо грошей не додадуть, я подумаю, звільнятися чи ні», «було б корисно піти на курси підвищення кваліфікації».

Використовуйте невдачі як паливо для руху вперед

Енергію для подальших звершень ми черпаємо з результатів. Але негативний результат —теж результат. Щось не склалося? Не треба себе за це карати. Використовуйте свої недоробки як паливо для подальшого руху по життю. Не звільнилися з роботи? Чудово! Зате ви точно знаєте, що 7-го числа буде зарплата, частину якої можна витратити на навчання для бухгалтера.

Бухгалтер теж людина: живіть тут і зараз

Січень—квітень для кожного бухгалтера — напружений період. Якщо ви заздалегідь боїтеся його, нагадайте собі, що вже не раз проходили через подання річної та квартальної звітності. І щоразу впоралися. Значить, і цього разу все буде добре. Який сенс переживати майбутні жахи? У вашому сьогоденні не відбувається нічого жахливого. Живіть в теперішньому часі, зараз. Плануйте канікули, вибирайте новорічні подарунки для близьких, радійте вбраним ялинкам на вулицях, снігу, передноворічній метушні. Збирайте позитивну енергію. А коли настане складний період, то без паніки починайте їсти слона по шматочках — вирішувати задачі по мірі їх надходження, одна за одною. Пам’ятайте, бухгалтер ― це людина, якій теж треба час на відпочинок та особисте життя.

Прислухайтеся до себе, щоб зрозуміти мотивацію

Якщо ж усе частіше думаєте про кардинальну зміну сфери діяльності, прислухайтеся до себе. Не робіть різких рухів і не приймайте серйозних рішень у стані емоційного вигорання. Поговоріть із собою чесно.

Ви хочете втекти від рутини на роботі або вас дійсно приваблює інша професія? Важливо зрозуміти свою мотивацію. Мотивація «від» (втекти) — це точковий імпульс. На ньому можна почати нову справу, але довго в стані «вкл» ви не пробудете. Будь-який імпульс швидко гасне. Мотивація «до» (наблизитися) — це ресурс. Він буде давати вам енергію, позитивні емоції і сили для довгострокової діяльності. Ваш запал не згасне навіть після кількох невдач.

Труднощі є у всіх. Головне, як ви ставитеся до них.

Зберіть більше інформації про те, чим хочете займатися. Поговоріть з тими, хто вже займається цим. Поспілкуйтеся на форумах. Накидайте бізнес-план з конкретними термінами. Поживіть цією ідеєю, спробуйте помацати своє нове ремесло. Відчуйте себе, прислухайтеся до відчуттів.

Якщо вас цікавить нова справа, ви не можете відірватися від неї, збираєте інформацію про неї, під час її обговорення чи заняття нею у вас поліпшується настрій, то, швидше за все, це ваше. Якщо ж ви не готові витрачати на нову тему багато часу, не відчуваєте внутрішнього підйому і не хочете розбиратися в питанні глибоко, можливо, вам просто потрібен хороший відпочинок або покращення навичок, щоб швидше і якісніше виконувати улюблену роботу.


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді