Державна податкова служба України надала роз’яснення щодо реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр).
Так, податкова накладна, у якій сума ПДВ не перевищує десяти тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.
Податкова накладна, виписана під час здійснення операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, підлягає включенню до Реєстру незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній (з 1 січня 2012 року).
Податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця, не підлягають реєстрації в Реєстрі.
Електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну під час її реєстрації в Реєстрі, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Податківці звернули на те, що тимчасове звільнення від оподаткування ПДВ поширюється саме на операції з постачання програмної продукції, а не на окремих суб’єктів господарювання.
До програмної продукції належать:
- результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
- криптографічні засоби захисту інформації.
Відповідно, від оподаткування ПДВ не звільняються операції з постачання послуг у сфері інформатизації.
На думку податкової, операції з постачання товарів (дисків, комп’ютерів) з записаним/встановленим на них розтиражованим програмним забезпеченням не можуть розглядатися як операції з постачання програмної продукції (результат комп’ютерної програми).