Мораторій на задоволення вимог кредиторів не впливає на реєстраційний ліміт

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мораторій на задоволення вимог кредиторів, запроваджений у зв’язку з порушенням провадження у справі про банкрутство, не враховується при обрахунку суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та розрахунки коригування до них.

Про це свідчать відповідні норми Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 569 (далі — Порядок № 569).

Фахівці ДФС звертають увагу, що при обрахунку реєстраційної суми враховуються винятково  дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ (п. 9 Порядку № 569).

Крім того, пунктом 22 Порядку № 569 установлено, що у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника ПДВ для сплати до бюджету ПДВ залишок узгоджених податкових зобов’язань платника ПДВ, не сплачений до бюджету або на поточний рахунок, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються на електронний рахунок.

Отже, законодавством не передбачено збільшення реєстраційної суми платника ПДВ та зменшення суми не сплаченого до бюджету ПДВ у зв’язку з порушенням провадження у справі про банкрутство підприємства та запровадженням мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Лист ДФС від 15.03.2016 № 5570/6/99-99-19-03-02-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721529

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26897

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198073

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5527

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді