Позиції Мінфіну та ДФС в правильності застосування норм Податкового кодексу України (ПК) щодо граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) розійшлися.
ДФС вважає, що платник ПДВ має можливість зареєструвати податкові накладні або розрахунки коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання за умови застосування штрафних санкцій, визначених статтею 120-1 ПК.
Мінфін не погодився з висновком податківців та нагадав, що згідно з пунктом 198.6 ПК право на податковий кредит зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. Тому платник ПДВ має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну чи розрахунок коригування протягом 365 календарних днів з дати їх складання. А норми статті 120-1 ПК лише встановлюють відповідальність платника ПДВ за відсутність реєстрації в ЄРПН податкових накладних або розрахунку коригування до них протягом певного періоду з дати їх складання.
Тож Мінфін запропонував ДФС (вдруге!) переглянути власну позицію та в термін до 11.04.2016 доповісти Мінфіну про зазначене.
Лист Мінфіну від 30.03.2016 № 31-11120-09-10/9133
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками