Верховний Суд України оприлюднив висновки за окремими господарськими спорами.
Закон не передбачає такої підстави для припинення зобов’язання, що лишилося невиконаним, як закінчення строку дії договору. Тобто саме по собі закінчення строку дії двостороннього правочину, виконання якого здійснено тільки однією стороною, не припиняє зобов’язальних правовідносин сторін цього правочину і не звільняє другу сторону такого правочину від відповідальності за невиконання нею свого обов’язку. Тож висновок про припинення невиконаного зобов’язання у зв’язку із закінченням строку дії договору і поверненням передоплати, є помилковим.
Пеню може бути нараховано лише за кожен новий день прострочення платежу. День фактичної поставки товару не включається до періоду часу, за який стягується пеня.
Порушення зобов’язань контрагентами боржника не є обставиною непереборної сили.
Законодавець передбачив право сторін визначати у договорі розмір санкцій за прострочення виконання зобов’язання і строки їх нарахування. За відсутності таких умов у договорі нарахування штрафів припиняється через 6 місяців від дня, коли зобов’язання мало бути виконано.
Відсутність довіреності за наявності інших первинних документів, що підтверджують здійснення госпоперації з передачі товару, не може заперечувати цю госпоперацію.
Договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі товариства, укладений у простій письмовій формі, не породжує правових наслідків із набуття права власності та підстав для внесення змін до статуту.
Висновки ВСУ від 01.01.2016
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)