Так, із переліку підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ виключено факт наявності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців запису про відсутність юрособи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юрособу.
Крім того, тепер у Витягу з реєстру платників ПДВ (ф. № 2-ВР) замість реквізитів одного електронного рахунка фігуруватимуть реквізити трьох електронних рахунків платника ПДВ — сільгосппідприємства, що обрав спецрежим оподаткування, призначених для перерахування коштів до держбюджету та на його спеціальний рахунок. А саме: за операціями:
- із сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва);
- із зерновими і технічними культурами;
- з продукцією тваринництва.
Серед новацій те, що за результатами розгляду заяв, поданих платниками в електронній формі, відмову в реєстрації/анулюванні реєстрації як платника ПДВ або пропозицію подати нову реєстраційну заяву контролюючий орган також надсилатиме в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява
Змінами передбачено і можливість для особи, яка отримала пропозицію, надати нову заяву про добровільну реєстрацію як платника ПДВ (ф. № 1-ПДВ). Подати таку заяву можна не пізніше ніж за три робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і складання податкових накладних. Причому із зазначенням бажаного дня реєстрації, що був наведений у попередній неприйнятій заяві.
Наказ Мінфіну від 18.03.2016 № 373