Керівники підприємства (голова правління, президент, генеральний директор, директор, заступник директора, головний бухгалтер) незалежно від форм власності підприємств є посадовими особами.
А отже, вони несуть відповідальність (у т. ч. адміністративну) у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
На цьому акцентують увагу податківці, виходячи з положень чинного законодавства. Зокрема, зі статті 23 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII, яка наводить визначення посадової особи органів управління товариства.
А відповідно до статей 163-2, 164-2, 164-4, 165-1 і 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення до посадових осіб відносяться службовці підприємств, що мають право здійснювати в межах своєї компетенції владні організаційно-розпорядчі дії, що мають юридично значимі наслідки (наприклад, давати обов’язкові вказівки, розпоряджатися кредитами, наймати і звільняти працівників, вживати заходів заохочення і дисциплінарного впливу).
Керівник підприємства, до компетенції якого належать питання організації бухобліку на підприємстві, та головбух, що забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних початків бухобліку, складання і своєчасне подання фінзвітності, цілком підпадають під ці критерії.
Лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 22.04.2016 № 1366/10/25- 01-12-01-09
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)