У результаті громадянам, які мають пільги на оплату ЖК-послуг і звертаються за субсидією, відповідні пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуть.
Відповідні зміни, зокрема внесено до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 84.
Змінами також передбачено:
- не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соцдопомогу на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам;
- включення до сукупного доходу пільговика допомоги по безробіттю та інших виплат, що здійснюються фондами соцстрахування;
- право пільговика на отримання пільг на 12 місяців, замість шести тощо.
Для працездатних осіб, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від установленого для них прожиткового мінімуму, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.
Незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох, трьох і чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідний місяць для ФОП-єдиноподатників першої, другої і третьої групи відповідно.
Для стимулювання громадян до економного споживання послуг частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. м природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год. електроенергії (при індивідуальному опаленні) будуть зараховувати як оплату послуг на наступні розрахункові періоди.
Зміни чинні з 30.04.2016.
Постанова КМУ від 27.04.2016 № 319