НБУ зменшив обсяг обов’язкового продажу інвалюти та дозволив репатріацію дивідендів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

НБУ зменшив обсяг обов’язкового продажу інвалютних надходжень в Україну на користь юридичних осіб з 75% до 65%.

При цьому, як і раніше, чергова постанова «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» обмежує строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, які мають здійснюватися протягом 90 календарних днів.

Важливим послабленням є також дозвіл на репатріацію інвалютних дивідендів, які можуть повертати за кордон емітенти корпоративних прав та акцій, за якими виплачуються дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок у цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор. Однак виплачувати такі дивіденди нерезидентам можна лише за 2014-2015 роки та через один уповноважений банк.

Існує й вартісне обмеження для репатріації дивідендів: протягом календарного місяця особа може повернути за кордон дивіденди лише у межах загальної суми, що не перевищує більшого з таких двох граничних значень ― 1 млн. дол. США або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон. І якщо такі 10% перевищать показник 5 млн. дол. США, то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати ті ж 5 млн. дол. США.

Окрім цього, клієнти банків мають право знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 тис. грн. на добу (замість 50 тис. грн.). При цьому повністю  скасовано обмеження на видачу гривневої готівки (було ― 500 тис. грн. на добу).

Підвищено й ліміт продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день ― з еквіваленту 6 тис. грн. до 12 тис. грн. у межах однієї банківської установи.

Постанова набирає чинності з 09.06.2016 (окрім норм щодо репатріації дивідендів) і діє до 14.09.2016 включно. Дозвіл на репатріацію дивідендів діє з 13.06.2016.

Постанова Правління НБУ від 07.06.2016 № 342


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: порядок інформування

Подавати інформацію про кінцевих власників при реєстрації юросіб зараз обов’язково. А тим, хто реєструвався за старими правилами та не повідомляв, – зробити це також потрібно. І в порядку такого інформування сталося останнім часом чимало змін. У консультації, як подається та оновлюється інформація про кінцевих бенефіціарів та структуру власності
116494

Виплата дивідендів

Розбираємо бухгалтерський облік нарахування та виплати дивідендів, їхнє оподаткування. Виплату дивідендів юрособам і фізособам, резидентам і нерезидентам, обліку у емітента й отримувача. Також висвітлюємо облік реінвестиції дивідендів
90373

Розрахунок частини чистого прибутку держпідприємства: як заповнити та коли відзвітувати

Власник підприємства завжди планує отримати прибуток у вигляді дивідендів. Держава — теж власник і теж розраховує на прибуток. Пояснимо, як держпідприємству розрахувати частину чистого прибутку, коли його сплатити, як відзвітувати та які супутні платежі сплатити
19227

Податкова амністія: як відбуватиметься на практиці виведення активів громадян України з тіні

Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
1617

Особливості виплати й оподаткування дивідендів у ТОВ

Одержання прибутку — кінцева мета діяльності будь-якого комерційного підприємства. Не є винятком і товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Проаналізуємо різні ситуації, які виникають у ТОВ під час нарахування та виплати дивідендів.
46260

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді