При цьому, як і раніше, чергова постанова «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» обмежує строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, які мають здійснюватися протягом 90 календарних днів.
Важливим послабленням є також дозвіл на репатріацію інвалютних дивідендів, які можуть повертати за кордон емітенти корпоративних прав та акцій, за якими виплачуються дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок у цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор. Однак виплачувати такі дивіденди нерезидентам можна лише за 2014-2015 роки та через один уповноважений банк.
Існує й вартісне обмеження для репатріації дивідендів: протягом календарного місяця особа може повернути за кордон дивіденди лише у межах загальної суми, що не перевищує більшого з таких двох граничних значень ― 1 млн. дол. США або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон. І якщо такі 10% перевищать показник 5 млн. дол. США, то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати ті ж 5 млн. дол. США.
Окрім цього, клієнти банків мають право знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 тис. грн. на добу (замість 50 тис. грн.). При цьому повністю скасовано обмеження на видачу гривневої готівки (було ― 500 тис. грн. на добу).
Підвищено й ліміт продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день ― з еквіваленту 6 тис. грн. до 12 тис. грн. у межах однієї банківської установи.
Постанова набирає чинності з 09.06.2016 (окрім норм щодо репатріації дивідендів) і діє до 14.09.2016 включно. Дозвіл на репатріацію дивідендів діє з 13.06.2016.
Постанова Правління НБУ від 07.06.2016 № 342