Коли відображення сплати акцизу в касових чеках — не обов’язкове

Для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), у касовому чеку окремим рядком мають зазначатись розмір ставки та загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами).

На початку рядка повинна друкуватись назва такого податку. Так, у реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. Хоча за потреби дозволяється використовувати скорочення.

Про це нагадали столичні податківці, зауваживши, що у разі реєстрації суб’єктом господарювання реєстраторів розрахункових операцій до 11.03.2016 вимоги щодо відображення сплати акцизного податку у фіскальних чеках реєстраторів розрахункових операцій є необов’язковими.

Довідково: 11.03.2016 набрав чинності наказ Мінфіну від 21.01.2016 № 13, який установив нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, зокрема щодо обов’язкового відображення в касових чеках акцизного податку.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 04.05.2016 № 10242/10/26-15-40-03-16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48380

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22901

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді