Чи має право юридична особа та фізична особа — підприємець відмовитися від використання податкової пільги, що надана безпосередньо такій особі (крім податкової пільги з ПДВ та акцизного податку), та як?
Юридична особа, якій безпосередньо надана податкова пільга, вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, повідомивши про своє рішення письмово контролюючий орган за місцем податкової реєстрації.
Платник податків також вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів. Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету. Тож фізична особа — підприємець, якій безпосередньо надана податкова пільга, може відмовитися від використання податкової пільги, повідомивши про своє рішення письмово контролюючий орган за місцем податкової реєстрації.
Чи має право СГ ознайомитись зі своєю обліковою справою (реєстраційною і звітною частиною), яка знаходиться в контролюючому органі за місцем обліку та у разі необхідності отримати інформацію (довідку) стосовно своїх облікових даних, розрахункових рахунків (відкриті/закриті) або даних про свої структурні підрозділи (філії)?
У разі надходження відповідного запиту суб’єкт господарювання або його представник має право ознайомитися зі своєю обліковою справою, яка зберігається в контролюючому органі за основним місцем обліку платника податків, із врахуванням обмежень, встановлених для допуску до документів, що містять службову інформацію.
Чи має право СГ під час проведення перевірки та/або розгляду заперечень до акту перевірки використовувати відео- та аудіозасоби?
Законодавством не заборонено платникам податків здійснювати під час проведення перевірки та/або розгляду заперечень до акту перевірки відео- та аудіозапис. Водночас здійснення аудіо- та відео фіксації працівників контролюючих органів з порушенням норм законодавства позбавляє можливості використання такої фіксації як належного та допустимого доказу порушення прав у суді.
Чи зобов’язані ФОП використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
Питання використання печатки при здійсненні господарської діяльності фізичні особи — підприємці, у тому числі платники єдиного податку, вирішують особисто, залежно від специфіки діяльності. Господарський кодекс України не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.
Чи повинен платник податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки?
Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки. Форми документів, які подаються до контролюючого органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи — підприємця або посадових осіб — юридичної особи печаткою за її наявності.
Чи може СГ отримати (завірити) копію податкової звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати?
Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом. Отже, суб’єкт господарювання може отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати.
Чи може платнику податків бути надане повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації, якщо вона подана без додатків?
Контролюючий орган зобов’язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації, якщо така декларації подана без додатків, обов’язковість подання яких передбачена законодавством.
Прес-служба ГУ ДФС у Черкаській області