Коли прийняття податкового повідомлення-рішення є неправомірним

На думку ВАСУ, прийняття податкового повідомлення-рішення без проведення перевірки є неправомірним.

Якщо платник податків порушує строки сплати грошових зобов’язань, контролюючий орган складає та направляє йому податкове повідомлення-рішення за формою «Ш», встановленою у додатку 4 до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платника податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 № 1204.

За статтею 126 Податкового кодексу України (ПК) за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, зазначених у ПК, застосовується штраф у таких розмірах:

  • 10% погашеної суми податкового боргу — якщо затримка у сплаті становить не більше 30 календарних днів ( після закінчення строку, установленого для сплати грошового зобов’язання);
  • 20% погашеної суми  податкового боргу — при затримці більше 30 календарних днів.

При цьому в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 04.03.2015 № К/9991/82083/12 висловлено позицію, в якій визнано неправомірним прийняття податкового повідомлення-рішення за статтею 126 ПК без проведення перевірки.

Отже, якщо перевірка (камеральна)  не проводилася й акт перевірки не складався, це може слугувати підставою для скасування податкового повідомлення-рішення про застосування штрафу за статтею 126 ПК.

За інформацією ГУ ДФС у Волинській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35296

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді