На думку останнього, мало місце порушення процедури проведення електронних торгів із реалізації арештованого нерухомого майна внаслідок прийняття системою цінової пропозиції від одного з учасників нібито за межами часу, на який могли продовжуватися електронні торги, що вплинуло на їх результати в частині визначення переможця.
Позивач зазначив, що остання цінова пропозиція у межах робочого дня надійшла від нього о 17 год. 59 хв. 42 сек. (торги розпочалися о 9 год. 00 хв.). Оскільки загальна тривалість продовження електронних торгів не могла перевищувати шести годин, вони мали закінчитися о 23 год. 59 хв. 42 сек. Однак системою електронних торгів було прийнято цінову пропозицію від іншого учасника о 23 год. 59 хв., тобто поза межами регламентованого законодавством строку.
Проте ВСУ, виходячи з визначеного законодавством порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, зауважив, що електронні торги розпочинаються у визначений в інформаційному повідомленні про електронні торги день і проводяться протягом одного робочого дня з 9 до 18 год. Якщо остання цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до завершення строку, визначеного в абзаці першому цього пункту, електронні торги автоматично продовжуються на 30 хвилин від часу подачі останньої цінової пропозиції. Загальна тривалість такого продовження не може перевищувати шести годин.
Враховуючи це, загальна тривалість проведення електронних торгів становить дев’ять годин (з 9 до 18 год.), однак за умови надходження останньої цінової пропозиції за 5 хвилин до завершення строку, електронні торги автоматично продовжуються на 30 хвилин від часу подачі останньої цінової пропозиції. Загальна тривалість такого продовження не може перевищувати шести годин і відраховується саме від завершення строку (18 год. 00 хв.), який є чітко визначеним.
Постанова ВСУ від 06.07.2016 № 6-3131цс15