На низку господарюючих суб’єктів чекають позапланові податкові перевірки

Солом’янський районний суд м. Києва задовольнив клопотання слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області про дозвіл на проведення у рамках кримінального провадження позапланової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства близько тисячі суб’єктів господарювання Київського та інших регіонів України за період з 01.01.2014 по 29.07.2016. Організувати проведення перевірок доручено ДФС.

До чорного переліку потрапили юридичні та фізичні особи — підприємці реально діючого сектору економіки України, які в 2014-2016 роках скористалися послугами (сформували податковий кредит) від близько 80 підприємств, що мають ознаки «фіктивності» та входять до складу транзитно-конвертаційної групи.

Зокрема, досудовим розслідуванням у зазначеному кримінальному провадженні встановлено, що відповідні транзитно-конвертаційні підприємства вiдсутнi за своїм мiсцезнаходженням і зареєстровані або перереєстровані на підставних осіб, з метою прикриття незаконної діяльності, шляхом використання їх реквізитів та банківських рахунків у злочинних схемах зі створення штучної документальної видимості здійснення фінансово-господарських операцій для незаконного завищення валових витрат з податку на прибуток підприємств та податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки. На банківські рахунки цих суб’єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності» перераховувалися грошові кошти реально діючих підприємств за нібито надані послуги, виконані роботи чи поставлені товари з метою переведення грошових коштів у готівкову форму та повернення їх клієнтам за вирахуванням певних відсотків.

Ухвала Соломянського районного суду м. Києва від 01.08.2016 № 760/6919/16-к


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35296

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді