Чим загрожує недопущення контролера до проведення перевірки

Якщо платник податків відмовляється від проведення перевірки, для якої є всі законні підстави, контролюючі органи можуть заарештувати його майно або звернутися до суду з проханням зупинити видаткові операції.

Посадові особи контролюючого органу мають право проводити документальні виїзні перевірки та фактичні перевірки за наявності підстав для їх проведення та за умови пред’явлення таких документів:

  • копії наказу про проведення перевірки;

  • направлення на проведення перевірки;

  • службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні.

Тому підставою для недопущення їх до проведення перевірки може стати непред’явлення (ненадіслання) зазначених документів або пред’явлення з порушенням вимог до їх оформлення.

Відмова платника податків від проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення може призвести до вжиття контролюючими органами таких дій:

  • застосування арешту майна;

  • звернення до адміністративного суду із позовом про застосування арешту коштів на рахунках у банку платника податків, зокрема, щодо зупинення видаткових операцій.

Водночас фахівці ДФС зауважили, що недопущення до проведення перевірки не позбавляє контролюючі органи права вжити заходів для організації та прийняття рішення про проведення документальної невиїзної перевірки такого платника. У такому разі перевірку проводять на підставі податкової, фінансової і статистичної звітності, податкової інформації, а також інших матеріалів, наданих платником податків або отриманих в інший законний спосіб.

Лист ДФС від 14.09.2016 № 9679/М/99-99-13-04-02-14


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35296

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді