Так, подання платником податків уточнюючого розрахунку з відповідного податку за період, який перевірявся контролюючим органом, є підставою для проведення документальної позапланової перевірки такого платника.
Обмеження у підставах проведення перевірок платників податків не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.
Крім того, обставинами для проведення документальної позапланової перевірки є:
• подання платником заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки. Така перевірка проводиться винятково з питань, що стали предметом оскарження;
• виявлення контролюючим органом вищого рівня невідповідності висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповного з’ясування під час перевірки питань, що повинні бути з’ясовані під час перевірки для винесення об’єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Рішення про проведення документальної позапланової перевірки приймається лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Тож за наявності достатніх підстав, контролюючий орган має право проводити документальну позапланову перевірку за період, який вже було перевірено для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування.
Прес-служба ГУ ДФС у Тернопільській області