Мораторій на планові перевірки продовжено до 31 грудня 2017 року

Закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», який Верховна Рада прийняла у 3 листопада, передбачає встановити до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Проте, відповідно до Закону до 31 грудня 2017 року можливі позапланові заходи, які проводяться органами державного нагляду (контролю):

1) за погодженням центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності (далі – Державна регуляторна служба);

2) за письмовою заявою суб’єкта господарювання про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Позапланова перевірка на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав проводиться за погодженням Державної регуляторної служби.

Але дія цього Закону не поширюється на перевірки у сферах енергетики та комунальних послуг, на ринок цінних паперів, щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, захисту прав споживачів, на митну справу, експортний контроль, на безпеки використання ядерної енергії, цивільної авіації, архітектурно-будівельного нагляду, щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсі.

Перевірки також модуть продовжувати Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення, Національний банк України, Антимонопольний комітет.

Законопроект № 3153 від 18.09.2015


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35175

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
42903

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді