Нюанси добровільної реєстрації платника ПДВ

Державна фіскальна служба України дала роз’яснення щодо питань реєстрації платником ПДВ та сплати ПДВ для тих, хто добровільно реєструється як платник ПДВ, незважаючи на те, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПК) суми (1 млн. грн.).

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається згідно з п. 183.7 ст. 183 ПК не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

У разі добровільної реєстрації у заяві можна навести бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку на додану вартість, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.

Форма заяви про реєстрацію платників податку на додану вартість, порядок її подання, а також порядок реєстрації платників податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено ст. 200 ПК.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 ПК сума податку, що підлягає сплаті або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПК, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у встановлені строки.

Сума податкового зобов'язання з ПДВ, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ст. 203 ПК для подання податкової декларації.

Відповідно до порядку визначення доходів та їх складу для платників єдиного податку першої - третьої груп, встановленого ст. 292 ПК, до складу доходу не включаються, зокрема, суми податку на додану вартість (п. 292.11 ст. 292 ПК).

Лист ДФС від 06.12.2016 р. N 13096/Щ/99-99-13-01-02-14


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93479

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді