Уточнено суб’єктний склад перевіряльників та порядок прийняття податкових повідомлень-рішень

З 01.01.2017 організовувати та проводити документальні та фактичні перевірки можуть лише контролюючі органи обласного та центрального рівнів. Зокрема, видавати наказ про проведення, оформлювати направлення (посвідчення), складати акт (довідку) та податкові повідомлення-рішення, вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ за їх результатами.

При цьому рішення про проведення документальної планової, позапланової та фактичної перевірки може приймати не тільки керівник органу ДФС, а і його заступник або уповноважена особа.

Крім того, встановлено загальний порядок прийняття податкових повідомлень-рішень (ППР) за результатами фактичних перевірок. Так, ППР приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки. За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів ППР приймають з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів — протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Разом з тим передбачено зазначення у повідомленнях-рішеннях попередження про необхідність складення та реєстрації у ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до неї.

Рішення про визначення грошових зобов’язань, вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ за матеріалами документальних перевірок, які розпочали (завершили) державні податкові інспекції до 01.01.2017 та строк винесення рішення за якими не настав, приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) відповідного контролюючого органу обласного рівня.

Також запроваджено оприлюднення плану-графіка проведення документальних перевірок на офіційному веб-порталі ДФС до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуть такі документальні планові перевірки.

Лист ДФС від 17.01.2017 № 1005/7/99-99-14-03-03-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35297

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді