Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, включають до складу його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
Додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що їх виплачує (надає) платникові податку податковий агент, якщо такий дохід не є зарплатою і не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами, укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV Податкового кодексу України; ПК).
Положеннями Кодексу законів про працю України передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівникові витрати на проїзд. А саме:
- у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;
- у зв’язку зі службовими відрядженнями.
Поряд із тим за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Тому сума компенсації, яку юридична особа виплачує найманому працівникові за використання ним під час виконання службових обов’язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, є додатковим благом такого працівника. Також додатковим благом є вартість пального, що придбаває підприємство для експлуатації автомобіля з метою виконання працівником службових обов’язків.
Дохід у вигляді додаткового блага оподатковують ПДФО.
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 23.01.2017 № 1244/10/26-15-13-01-12