Важливі зміни у трансфертному ціноутворенні: роз’яснюють податківці

Податківці роз’яснили нюанси контролю за трансфертним ціноутворенням у 2017 році у зв’язку із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII.

Насамперед змінилися вартісні критерії визнання операцій контрольованими: обсяг річного доходу платника податків підвищено з 50 до 150 млн. грн., обсяг операцій платника з одним контрагентом збільшено з 5 до 10 млн. грн. Ці нові показники для визнання господарських операцій контрольованими поширюються на операції, що їх проводять після 01.01.2017.

Податківці зауважили, що головним критерієм для віднесення операцій до контрольованих є несплата контрагентом-нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у країні, де він зареєстрований. Отже, за умови сплати цього податку нерезидентом у звітному році й за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а»-«в» підпункту 39.2.1.1 Податкового кодексу України (ПК) операції не визнають контрольованими.

У листі також звернули увагу платників податку на прибуток на уточнення застосування методів встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки». Зокрема, на можливість використання для методу чистого прибутку не лише показників рентабельності, які базуються на показнику чистого прибутку, а й показника рентабельності операційних витрат.

Метод чистого прибутку використовують, наприклад, за відсутності або недостатності інформації, на підставі якої можна обґрунтовано дійти висновку про достатній рівень зіставності умов контрольованої операції з умовами зіставної(их) неконтрольованої(их) операції(й) у разі використання методів порівняльної неконтрольованої ціни, ціни перепродажу або «витрати плюс».

Лист ДФС від 02.02.2017 № 2376/7/99-99-15-02-01-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто, коли і як подає Звіт про контрольовані операції

Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
64120

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
14279

Трансфертне ціноутворення в Україні

Трансфертне ціноутворення – це взаємопов’язані теми, які стосуються тих підприємств, які мають операції з нерезидентами на значні суми, особливо з країнами, які мають статус офшорів. Коли й який із наявних п’яти методів трансфертного ціноутворення використовувати, їхні переваги і недоліки, особливості сировинних контрольованих операцій, пропорційне коригування, а також практика податкових перевірок трансфертного ціноутворення – в огляді
40571

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
844

Які податки сплачують резиденти Дія Сіті

У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників
45327

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді