Особливості сплати рентної плати за спеціальне використання води

Відповідно до пункту 20 Закону України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до статті 255 Податкового кодексу України (далі - ПК) та збільшено ставки рентної плати за спеціальне використання води, які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань за результатами господарської діяльності у 2017 році (ставки зросли на 10,4%).

Платники обчислюють суму плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 17.08.2015 №719.

Податкові декларації з рентної плати за спеціальне використання води подаються платниками за місцем податкової реєстрації (підпункт 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 ПК).

Як радить ДФС, ту ж норму треба використовувати і за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.

Суб’єкт господарювання, зареєстрований платником рентної плати, який у звітному році планує використовувати воду лише для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, не пізніше 10 травня 2017 року має скласти заяву у вільній формі та повідомити контролюючий орган про відсутність у нього об’єкта оподаткування. Відповідно, звітність у цей рік не подається.

Якщо підприємство-платник рентної плати у деяких періодах року використовувало воду виключно для власних потреб, то оскільки податкова звітність подається наростаючим підсумком, суб’єкт господарювання подає податкову звітність до кінця звітного (податкового) року.

Головне управління ДФС у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1121

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38180

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149401

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді