У день звільнення роботодавець має видати працівникові належно оформлену трудову книжку та всі належні йому виплати (ст. 47 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Якщо працівник був відсутній у день звільнення, то такі суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
За затримку розрахунку у разі звільнення, а саме за невиплату з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у визначені строки, стаття 117 КЗпП передбачає відповідальність. Це — середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку працівника.
У разі трудового спору про поновлення працівника на роботі судовий орган розглядає вимоги про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
Податковий агент, що нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою 18% (пп. 168.1.1 Податкового кодексу України; ПК).
Лист ДФС від 09.03.2017 № 3747/5/99-99-13-02-03-16