Права органу контролю на отримання документів після початку податкової перевірки

Платник податків після початку перевірки має надати посадовим особам органів контролю у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки.

Великий платник податків на запит органу контролю зобов’язаний також надати копії документів, створені платником в електронній формі та пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, в електронній формі не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту. При цьому мають бути дотримані умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Під час перевірок посадові особи органу контролю мають право отримувати у платників податків копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що належать до предмета перевірки або свідчать про приховування (заниження) об’єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

Водночас будь-яким посадовим особам органів контролю заборонено витребувати документи від платника податків у випадках, не передбачених Податковим кодексом України. Зокрема, вимагати надання інформації, що була отримана органом контролю раніше в установленому законом порядку, в тому числі інформації, що міститься та опрацьовується в інформаційних базах.

Лист ДФС від 14.03.2017 № 5118/6/99-99-14-03-03-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35151

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
42892

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27108

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді