Місце податкових умовних зобов’язань у податковій декларації з ПДВ

Платники ПДВ, які провадять одночасно оподатковувані та не оподатковувані ПДВ операції, від 01.07.2015 формують податковий кредит незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).

Водночас такі платники ПДВ донараховують розрахунково визначену суму умовних податкових зобов’язань шляхом складання зведеної податкової накладної не пізніше останнього календарного дня відповідного звітного періоду (п. 198.5 Податкового кодексу України; ПК). Ця податкова накладна підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Під час нарахування податкових зобов’язань застосовують ставку податку (20% або 7%), зазначену в отриманій від постачальника податковій накладній.

Якщо товари/послуги, необоротні активи були придбані без ПДВ (придбані у неплатників ПДВ, операції звільнені від оподаткування тощо), то в разі початку їх використання в неоподатковуваних операціях податкові зобов’язання не нараховують.

Для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 01.07.2015, які почали використовувати в неоподатковуваних операціях після цієї дати, наприклад, вже у 2016 році, податкові зобов’язання згідно з пунктом 198.5 ПК нараховують лише у разі, якщо суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту.

Податкові зобов’язання, нараховані протягом року згідно з пунктами 198.5 та 199.1 ПК, зазначають у рядку 4.1 податкової декларації з ПДВ, якщо для нарахування податкових зобов’язань застосовують ставку ПДВ 20%, і в рядку 4.2 декларації, якщо застосовують ставку 7%.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 07.03.2017 № 4904 /10/26-15-12-01-18


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93483

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14338

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді