Правила оподаткування та відображення у звітності подарунків нерезиденту

Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховують (виплачують, надають) на користь нерезидентів, оподатковують за правилами та ставками, визначеними для резидентів (пп. 170.10.1 Податкового кодексу України; ПК).

Так, до оподатковуваного доходу платника включають вартість подарунків, у розмірі, що у розрахунку на місяць не перевищує 25% мінзарплати (у 2017 році — 800,0 грн), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПК).

Якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачує нерезиденту резидент — юрособа або самозайнята фізособа, такий резидент є податковим агентом нерезидента щодо таких доходів (пп. 170.10.3 ПК).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, а також відобразити таку суму у звіті за формою № 1ДФ. У графі 2 форми № 1ДФ відображають, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків, про якого надають інформацію в податковому розрахунку. При цьому фізособа — платник податків (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків, зобов’язана подати до органу ДФС облікову картку фізособи — платника податків та пред’явити документ, що посвідчує особу. Такі дії вважають водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі (п. 70.5 ПК).

Фізособа зобов’язана подавати інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) юрособам, що виплачують їм доходи (пп. 70.12.1 ПК).

Отже, вартість подарунка, отриманого фізособою-нерезидентом від юрособи-резидента, включають до загального місячного оподатковуваного доходу нерезидента та оподатковують ПДФО на загальних підставах. Податковий агент, який нараховує (виплачує) на користь нерезидента дохід у вигляді подарунка, у формі № 1ДФ зобов’язаний відобразити РНОКПП.

Лист ДФС від 26.04.2017 № 9030/6/99-99-13-02-03-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
457619

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13893

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
244087

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
60482

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді