Податковий кредит: одночасно застосовуємо касовий і загальний методи

Який метод застосовувати при обчисленні та формуванні податкового кредиту?

Тимчасово, до 01.01.2019, платники ПДВ, які постачають, передають, розподіляють електричну та/або теплову енергію, постачають вугілля та/або продукти його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом (п. 44 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України; ПК).

Платники формують податковий кредит за касовим методом, якщо включають вартість придбаних товарів/послуг до ціни (тарифу) на постачання продукції, передбаченої пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПК.

Якщо придбані товари/послуги використовують в інших операціях, дату податкового кредиту платники визначають у загальному порядку за правилом «першої події».

Якщо придбані товари/послуги одночасно призначені для постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу XX ПК, та інших операцій, податковий кредит формують за касовим методом у частині, пропорційній обсягу постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу XX ПК.

Платники формують податковий кредит не пізніше ніж через 365 календарних днів із дати складення податкових накладних, у т. ч. у разі одночасного застосування касового та загального методів податкового обліку ПДВ.

Лист ДФС від 10.05.2017 № 93/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
188872

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1546

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2890

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді