Як відбувається виплата доходів підприємцеві, що припиняє свою діяльність?
Коли суб’єкт господарювання нараховує (виплачує) фізособі-підприємцеві дохід від провадження нею підприємницької діяльності, він не утримує ПДФО, якщо фізособа-підприємець надасть копію документа, що підтверджує його держреєстрацію як суб’єкта підприємництва (п. 177.8 Податкового кодексу України; ПК).
Фізособу позбавляють статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — Держреєстр) запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Аби уникнути порушень чинного законодавства, юрособі, що має господарські відносини з фізособою-підприємцем, достатньо на дату виплати доходів такому платникові мати інформацію з Держреєстру.
Якщо на дату виплати доходу фізособа-підприємець втратила свій податковий статус у зв’язку з припиненням підприємницької діяльності, виплачений їй дохід оподатковують за правилами ПК. Тобто юрособа, що нараховує (виплачує) дохід фізособі, має виконати функції податкового агента й утримати ПДФО із суми такого доходу.
Лист ДФС від 24.05.2017 № 353/6/99-99-13-02-03-15/ІПК
Подавати інформацію про кінцевих власників при реєстрації юросіб зараз обов’язково. А тим, хто реєструвався за старими правилами та не повідомляв, – зробити це також потрібно. І в порядку такого інформування сталося останнім часом чимало змін. У консультації, як подається та оновлюється інформація про кінцевих бенефіціарів та структуру власності
Розбираємо бухгалтерський облік нарахування та виплати дивідендів, їхнє оподаткування. Виплату дивідендів юрособам і фізособам, резидентам і нерезидентам, обліку у емітента й отримувача. Також висвітлюємо облік реінвестиції дивідендів
Власник підприємства завжди планує отримати прибуток у вигляді дивідендів. Держава — теж власник і теж розраховує на прибуток. Пояснимо, як держпідприємству розрахувати частину чистого прибутку, коли його сплатити, як відзвітувати та які супутні платежі сплатити
Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
Одержання прибутку — кінцева мета діяльності будь-якого комерційного підприємства. Не є винятком і товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Проаналізуємо різні ситуації, які виникають у ТОВ під час нарахування та виплати дивідендів.