Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів із дати складання ПН/РК
Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів із дати складання податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми ПДВ, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування, невчасно зареєстрованих у ЄРПН, включають до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому їх зареєстровано в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів із дати складення податкових накладних/розрахунків коригування. Це стосується і платників, які застосовують касовий метод (п. 198.6 Податкового кодексу України).
Такий порядок формування податкового кредиту діє з 01.01.2017 незалежно від того, коли склали податкову накладну: до 01.01.2017 чи після цієї дати.
Лист ДФС від 26.05.2017 № 384/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.
Покупець — платник ПДВ визнав податковий кредит за податковою накладною на неправильну дату. Чи правомірно це? Чи потрібно виправити помилку у податковій декларації з ПДВ?
Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.