Податковому органу надано право складати акти про неможливість провести зустрічне звіряння у разі встановлення фактів, що не дають змоги провести зустрічне звіряння суб’єкта господарювання, а саме:
- суб’єкт господарювання знятий з обліку;
- суб’єкт господарювання та/або його посадові особи відсутні за місцезнаходженням (податковою адресою).
У решті випадків податкове законодавство зобов’язує складати довідки.
Відповідні дії не призводять до виникнення будь-якого правового результату, оскільки звіряння як юридичний факт у такому разі не є проведеним. Отже, жодних правових наслідків, які могли б порушувати права платника податків (позивача у справі) та бути предметом оскарження, у розглядуваному випадку не виникає.
Тому позовні вимоги, спрямовані на оскарження дій посадових осіб органів контролю із проведення зустрічного звіряння та складення акта про неможливість провести зустрічне звіряння, не задовольняють.
Це так само стосується дій податкового органу щодо внесення інформації, отриманої внаслідок здійснення відповідних заходів податкового контролю, до наявних інформаційних систем. Позаяк такі дії є лише службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов’язків зі збору доказової інформації щодо наявності чи відсутності документального підтвердження даних податкового обліку платників податків, які не створюють для платника податків самостійного юридичного наслідку. Інформацію, отриману за результатами податкового контролю, податковий орган використовує для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органу контролю.
Постанова ВАСУ від 15.03.2017 № К/800/21179/15
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ