Платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) мають зареєструватися в органах контролю не пізніше ніж за три робочих дні до початку реалізації пального.
Загальний обсяг пального в СЕАРП, на який платник може зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування до них, обчислюють лише за документами, на момент складання яких суб’єкт господарювання був зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального.
Тому до системи СЕАРП не потраплять обсяги пального, яке ввезли на митну територію України до реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку з реалізації пального. Відповідно обсяги імпортованого пального не враховують під час обчислення обсягів, на які платник може зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування до них.
Аби поповнити обсяги залишків пального в СЕАРП, суб’єкт господарювання спершу має перерахувати на електронний рахунок суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за встановленими ставками. А вже після цього зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в СЕАРП.
Лист ДФС від 16.06.2017 № 683/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ