Уповноваженим особам, які обліковують діяльність за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та відповідають за утримання і внесення податків до бюджету під час виконання договорів, надано право реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального (п. 5 Порядку електронного адміністрування, реалізації пального, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2016 № 113).
Тому юрособа, що є уповноваженою за облік результатів за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи та нарахування в сплату податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності, у разі реалізації пального є платником акцизного податку. Відповідно вона підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку з реалізації пального відповідно до підпункту 212.3.4 Податкового кодексу України (ПК).
Об’єкт оподаткування акцизним податком в уповноваженої особи виникає тільки у разі перевищення обсягу реалізованого пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку, що підтверджений зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН) (пп. 213.1.12 ПК).
Платник акцизного податку подає до органу контролю, в якому перебуває на обліку, декларацію акцизного податку за кожен звітний період. У декларації він відображає всі обсяги отриманого та реалізованого (витраченого) пального навіть за відсутності об’єкта оподаткування у звітному періоді. Також платник мусить складати акцизні накладні на обсяги реалізації, а також на обсяги пального, що використовує для власного споживання, зареєструвавши їх в ЄРАН.
Лист ДФС від 30.06.2017 № 907/6/99-99-15-03-03-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ