Якщо платник податку не включив у звітному періоді до податкового кредиту, суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 к. д. з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми податку, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включають до податкового кредиту за звітний період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 к. д. з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування. Це стосується і платників податку, які застосовують касовий метод.
Терміни формування податкового кредиту (не пізніше ніж через 365 к. д. з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних), платники податку застосовують незалежно від:
дати складання податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної. А саме, до 01.01.2017 чи після вказаної дати складена податкова накладна/розрахунок коригування;
дати реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
наявності сертифікату Торгово-промислової палати, що засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) у постачальника товарів/послуг.
Такий порядок формування податкового кредиту діє з 01.01.2017.
Лист ДФС від 18.07.2017 № 1246/6/99-99-15-03-02-15/ІПК