Як штрафують за несплату/несвоєчасну сплату ПДФО

ПДФО сплачують до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом

ПДФО сплачують до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Якщо дохід надають у негрошовій формі чи виплачують готівкою з каси податкового агента, ПДФО сплачують протягом банківського дня, що настає за днем такої виплати (надання) доходу. Зауважимо, що з 01.01.2017 ПДФО сплачують протягом трьох банківських днів із дня, що настає за днем виплати (надання).

Якщо дохід нараховують, але не виплачують, ПДФО з нього перераховують протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому нараховано дохід.

Порушення порядку нарахування ПДФО у разі виплати доходу на користь громадян передбачає відповідальність.

Так, якщо до моменту виплати доходу податковий агент сплачує суму ПДФО з порушенням строку, застосовують санкції, передбачені статтею 126 Податкового кодексу України (ПК). Аналогічні наслідки також у разі їх одночасної сплати.

Якщо виплата доходу передувала сплаті ПДФО, податковий агент несе відповідальність на підставі статті 127 ПК. Розмір штрафних санкцій за вчинення такого порушення визначають з огляду на кількість вчинених порушень протягом певного періоду часу. Кваліфікуючою ознакою (повторюваністю) для збільшених розмірів штрафів є допущення податковим агентом декількох правопорушень протягом 1095 днів, а не факт їх виявлення органом контролю.

У разі виявлення під час однієї перевірки податкового агента декількох випадків ненарахування (неутримання, несплати) ПДФО під час виплати доходу на користь громадян, застосовують збільшені розміри штрафних санкцій відповідно до кількості вчинених податкових правопорушень.

У разі невиплати нарахованого доходу та несплати утриманого податку податковий агент несе відповідальність, визначену статтею 127 ПК.

Підставою для таких висновків є постанова ВСУ від 10.11.2015 № 21-2919а15.

Лист ДФС від 28.12.2015 № 47546/7/99-99-17-01-02-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Річний перерахунок ПДФО

Що таке річний перерахунок ПДФО, коли перерахунок ПДФО в кінці року обов’язковий, причини його необхідності, як провести річний перерахунок ПДФО, річний перерахунок ПДФО 2024 (приклад) – у консультації
43408

❗ Військовий збір 5%: робочі кейси і рішення до них

Закон про підвищення податків набрав чинності 01.12.2024. Тож запитання як утримувати військовий збір за новою ставкою ― ТОП серед бухгалтерів. Редакція Головбух роз'яснила всі тригерні моменти на цю тему. Дізнайтеся, які ситуації найбільше занепокоїли ваших колег, і як їх розв'язати
11546

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
24665

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
4299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді