ПДФО сплачують до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Якщо дохід надають у негрошовій формі чи виплачують готівкою з каси податкового агента, ПДФО сплачують протягом банківського дня, що настає за днем такої виплати (надання) доходу. Зауважимо, що з 01.01.2017 ПДФО сплачують протягом трьох банківських днів із дня, що настає за днем виплати (надання).
Якщо дохід нараховують, але не виплачують, ПДФО з нього перераховують протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому нараховано дохід.
Порушення порядку нарахування ПДФО у разі виплати доходу на користь громадян передбачає відповідальність.
Так, якщо до моменту виплати доходу податковий агент сплачує суму ПДФО з порушенням строку, застосовують санкції, передбачені статтею 126 Податкового кодексу України (ПК). Аналогічні наслідки також у разі їх одночасної сплати.
Якщо виплата доходу передувала сплаті ПДФО, податковий агент несе відповідальність на підставі статті 127 ПК. Розмір штрафних санкцій за вчинення такого порушення визначають з огляду на кількість вчинених порушень протягом певного періоду часу. Кваліфікуючою ознакою (повторюваністю) для збільшених розмірів штрафів є допущення податковим агентом декількох правопорушень протягом 1095 днів, а не факт їх виявлення органом контролю.
У разі виявлення під час однієї перевірки податкового агента декількох випадків ненарахування (неутримання, несплати) ПДФО під час виплати доходу на користь громадян, застосовують збільшені розміри штрафних санкцій відповідно до кількості вчинених податкових правопорушень.
У разі невиплати нарахованого доходу та несплати утриманого податку податковий агент несе відповідальність, визначену статтею 127 ПК.
Підставою для таких висновків є постанова ВСУ від 10.11.2015 № 21-2919а15.
Лист ДФС від 28.12.2015 № 47546/7/99-99-17-01-02-17