Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі — Перелік) затверджено постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336.
Так, без РРО, але з використанням РК і КОРО можна проводити, зокрема:
- роздрібну торгівлю засобами пересувної торговельної мережі (автокрамниці, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), розташовані за межами стаціонарних приміщень (п. 2 Переліку);
- роздрібну торгівлю на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, наметів, павільйонів, приміщень контейнерного типу) (п. 3 Переліку);
- роздрібну торгівлю і громадське харчування на території села, підприємствам споживчої кооперації, а також сільгосптоваровиробникам, які реалізують продукцію власного виробництва (п. 4 Переліку).
Торгувати без РРО, але з РК і КОРО суб’єкт господарювання може лише доти, доки обсяг розрахункових операцій за всіма об’єктами виїзної торгівлі протягом року не перевищить 200 тис. грн. Для роздрібної торгівлі і громадського харчування на території села, що проводять підприємства споживчої кооперації, а також сільськогосподарські товаровиробники з використанням продукції власного виробництва, граничний обсяг розрахункових операцій без застосування РРО становить 75 тис. грн (п. 2 постанови КМУ від 23.08.2000 № 1336).
Граничний обсяг розрахункових операцій встановлено саме за певними формами й умовами (видами) діяльності.
Граничний обсяг 75 тис. грн стосується одного конкретнного пункту продажу.
Для визначення обсягу виручки, отриманої через виїзну торгівлю, враховують виручку за усіма пунктами виїзної торгівлі, що є в суб’єкта господарювання. Готівку, прийняту через касу з оформленням прибуткового касового ордера або через РРО, а також безготівкову оплату товару в такому розрахунку не беруть до уваги.
У разі перевищення річного обсягу протягом останніх 12 місяців суб’єкт господарювання впродовж одного місяця мусить перейти на облік розрахункових операцій з використанням РРО.
Лист ГУ ДФС у Черкаській області від 04.08.2017 № 1486/ІПК/23-00-14-714